Платне vs безкоштовне навчання

Безкоштовне навчання:

Перегави

+ Відсутність фінансових витрат. Напевно, найвагоміший плюс. Єдине, що Вам треба буде пожертвувати — свій час.

+ Величезний вибір тем і форматів. Дуже багато тренерів та курсів пропонують відкриті уроки, уривки лекцій, книг, блоги, майстер-класи — стільки всього, що очі розбігаються. Є й відео формат, книги, подкасти.

Недоліки

– Багато неякісного матеріалу. Кількісно є з чого вибрати, але часто страждає на якість, тому що безліч блогів — це не завжди обдуманий копіпаст з інших ресурсів. Багато застарілої інформації.

– Безсистемність. Зазвичай безкоштовні матеріали не зможуть допомогти крок за кроком освоїти теми. З якогось питання може бути багато корисного матеріалу, а з якогось знайдете лише кілька статей. Та й незрозуміло з чого починати, як краще збудувати свою програму навчання.

– Відсутність зворотного зв’язку. Якщо у Вас виникнуть питання під час навчання, то на них ніхто не зможе відповісти.

Загальний висновок!

Безкоштовні курси допомагають тримати себе в тонусі, коли тільки починаєте освоювати професію. Але якщо у Вас вже є досвід та знання, доведеться шукати щось довше, тому що фахівці рідко просто так діляться поглибленими професійними навичками. Так що якщо Вам потрібні ази — це відмінний варіант, щоб зрозуміти, а чи правда Ви хочете розвиватися в обраній сфері, яких базових знань Вам не вистачає для, наприклад, успішної зміни діяльності.
Платне навчання:

Переваги

+ Структурована інформація. Усі матеріали розкладено на теми, вони створюють єдину схему від початку навчання і до кінця. Ви бачите прогрес, відчуваєте, що рівень знань зростає. Те, що на безкоштовних курсах дають поверхово, на платних розкажуть у повному обсязі.

+ Зворотній зв’язок. Ваш ментор буде відповідати на всі запитання, так що зможете роз’яснити для себе будь-які нюанси набагатошвидше, ніж гугля і переходячи з одного посилання на інше. Тим більше, що в нього вже є практичний досвід і можна отримати відповідь, яка базується не тільки на теорії з підручників.

+ Професійна цінність.Після платних курсів Вам видадуть сертифікат, з яким можна буде влаштовуватися на роботу. Ви підвищите свою цінність як фахівця, пройшовши курси підвищення кваліфікації.

Недоліки

– Ціна. Іноді цінник на курси дуже кусається, тому треба виважено підходити до вибору програми навчання, щоб не пустити гроші на вітер.

– Складність у пошуку. У хороших курсів завжди черга з бажаючих до них потрапити, тому треба стежити за оголошеннями наборів.

Загальний висновок!

Платні курси підійдуть тим, хто хоче поринути в тему глибоко, отримати раду від практикуючих фахівців або націлений на зміну сфери діяльності.