Робоче Місце: Лайфхакі від Програмістів

Що потрібно для комфортної роботи програміста? Зараз ми підкажемо Вам, які речі необхідно придбати для комфортної роботи.

СТІЛ

Зараз очевидно, що спеціальні комп’ютерні столи не потрібні, простої якісної стільниці та стійких ніжок цілком достатньо. Найчастіше програмісти хочуть від столів це:

 • Широку та товсту стільницю, щоб не прогиналася під моніторами, адже їх у Вас швидше за все 2
 • Глибину від 75 сантиметрів, інакше монітор стоятиме надто близько
 • Отвори для проводів

Зараз мода на здоровий спосіб життя та підйомні столи: стільниця встановлюється на підйомний механізм, щоб її висоту можна було регулювати. Вранці можна відрегулювати стіл для роботи стоячи, а після обіду опустити його та програмувати сидячи.

Тут думки розходяться: одні кажуть, що підйомний стіл — це найкраще, що з ними трапилося, бо тепер вони здорові, веселі та фітоняші. Інші стверджують, що це пустощі на тиждень, а потім весь час сидітимеш.

У будь-якому випадку це дорого.

КРІСЛО

Якщо потрібно довго сидіти за комп’ютером, зверніть увагу на ці деталі:

 • Поперекова підтримка, щоб спина не втомлювалась;
 • Підлокітники щоб не були жорсткими і можна було комфортно на них спертися;
 • Провітрювання спини — чи будете Ви потіти в цьому кріслі;
 • Підтримка голови та бокова підтримка — якщо Ви любите відкинутися назад і так працювати, то ці речі допоможуть Вам це робити з комфортом;
 • Регулювання по висоті — залежно від висоти столу потрібно буде відрелюгувати посадку за ним;
 • Окремою проблемою може стати поєднання висоті підлокітників та стільниці. Занадто високі;
 • Підлокітники — стілеці вже не можна закотити під стіл.

Часто зручні стільці для програмістів — це звичайні геймерські крісла. Але до цього є питання : як провітрюється спина і чи не надто високі підлокітники? Якщо Ви любите працювати напівлежачи, чи можна буде під’їхати з цими підлокітниками під стільницю?

КЛАВІАТУРА І МОНІТОР

Найбільше програмісти взіємодіють із монітором та клавіатурою.

Клавіатура має бути зручною, з приємним ходом клавіш. Багато програмістів зараз поважають механічні клавіатури – як наприкінці дев’яностих, з гучним приємним клацанням. Іншим подобаються сучасні зовнішні клавіатури — це питання звички та вправності.

Механічна клавіатура з довгим ходом клавіш. У свій час були популярні ергономічні клавіатури у формі … банана? Хвилі? Нині їх продовжують використовувати лише ті, хто звик до них на початку двохтисячних.

Клавіатура Microsoft Sculpt виглядає круто і зроблена добротно. Друкувати на ній зручно, і люди, які звикли до таких клавіатур, ніякі інші вже терпіти не можуть. Але звикати до них прості прямі кавіатури теж дуже нічого.

Необов’язково — Програмістові потрібен великий монітор, щоб одночасно бачити багато коду, паралельно відкритих файлів, налагоджувачів і т.д. Якщо монітор надвисокої роздільної здатності (4К), то текст виглядатиме красиво і гладко; якщо стандартного він просто буде набагато дешевшим. Неймовірна кольоропередача та котропередача та контрастність для програміста не має великого сенсу, але чому б і не порадувати себе?

ЛАМПА

Правильно підібрана настільна лампа знижує навантаження на очі від монітора і не дає м’язам очей перенапружуватися. Перевірений варіант — настільне світло зі звичайною лампою розжарювання всередині. Це не дуже енергоефективно, але природніше лампи розжарювання — тільки сонячне світло.

Класика — регулювання по висоті, стійка основа та лампа розжарювання.

ДОК-СТАНЦІЯ АБО ХАБ

Якщо Ваш основний комп’ютер-ноутбук, є сенс купити док-станцію або USB-хаб. Це присторої, які одним дротом підключаються до комп’ютера, а вже в нього підключаються монітори, клавіатури, миші, принтери, зовнішні жорсткі диски т.д. Що про них корисно знати:

Якщо вибираєте станціонарний хаб, нехай він буде з живленням від розетки. Кожен підключений до хаба пристрій тягтиме з ноутбука енергію, тому зручніше, коли ця енергія береться з розетки. Для мобільного хаба можна і без живлення.

Якщо Ваш ноутбук підтримує USB-C та Power Delivery, то його можна заряджати прямо через хаб. Зручно: встромляєш один провід, і в тебе одночасно і харчуваня, і дані, і монітор.

Є хаби USB-C, а є Thunderbolt. Роз’єм зовні один на один, але всередині інша начинка, інша швидкість передачі даних і дуже великий розкид у цінах.

Хаб Targus для станціонарного комп’ютера: підключається по USB 3.0, а вже в нього заходять мережі, монітори, принтери, звук, мікрофон і т.д. Ця модель має живлення, завдяки чому коробочка потягне одночасно і мережу, і монітор, і USB — диски.

ПІДСТАВКА ДЛЯ НОУТБУКА

Підставки для ноутбуків є двох принципових видів: які тримають ноутбук у відкритому стані та в закритому. У відкритому ноутбук можна підняти, працювати за ним стоячи, досягти більш ергономічного кута нахилу. У закритому можна поставити ноутбук у кут і працювати за великим монітором та зовнішньою клавіатурою.

Працюючи за ноутбуком у закритому стані, слідкуйте за перегріванням: зазвичай ноутбуки віддають частину тепла через клавіатуру. Якщо кришка закрита, тепло накопичується, можуть пошкодитись компоненти. Безпечніше працювати з відкритим ноутбуком.

Підставка для роботи з відкритим ноутбуком — регулюється висота та кут нахилу.

Підставка з охолодженням: кулери дмуть у днище ноутбука, щоб його охолоджувати. Тут два моменти на неї потрібне харчування, а ще не факт, що основне нагрівання у Вас буде з дна. Є ноутбуки, у яких тепло більшою мірою виходить через клавіатуру та топкейс, ніж через дно.

НАВУШНИКИ

Якщо працюєте у відкритому офісі, Вас постійно відволікатимуть розмовами: або з Вами, або просто десь за сусіднім столом. На цей випадок корисно мати величезні навушники з м’яким оголов’ям і амбушюрами. Надяг, і відразу видно, що тебе краще не чіпати.

Є навушники з електронним шумоподавленням: у них вбудовані мікрофони, які слухають навколишній звук і пускають такий же звук у протифазі, за рахунок чого Ви ніби чуєте тишу. Насправді, у таких навушниках Ви відчуваєте дивний тиск на вуха, тому використовувати їх для постійної роботи проблематично. Краще великі м’які навушники, які фізично відсікають звук.

Для великих професійних навушників знадобиться зовнішня звукова карта — це коробочка, яка може видавати на них гучний та якісний звук. Це для тих, хто любить під час роботи увімкнути техно.

Корисно, якщо у навушників є своє місце на столі — наприклад, підставка або гак на стільниці.

ФІДЖЕТ-КУБИ ТА ІГРАШКИ

У продажу подано настільних іграшок: всякі спіннери, крутилки, антистрес-іграшки та фіджет-кубики. Про них потрібно знати ось що: якщо Вам на роботі потрібна антистрес-іграшка, значить, у Вас на роботі стрес потрібно вирішувати цю проблему, а не купувати іграшки.

Залишити коментар

Останні новини

Запишись на цей курс вже зараз!

  Замовлення та оплата курсу

  Заповніть поля для запису на курс та натисніть кнопку “Далі”

   У наступному вікні відкриється сторінка сайту банку для оплати. Ми зв’яжемося з Вами для підтвердження платежу

   Замовлення та оплата курсу

   Заповніть поля для запису на курс та натисніть кнопку “Далі”

    У наступному вікні відкриється сторінка сайту банку для оплати. Ми зв’яжемося з Вами для підтвердження платежу